© 2014 Edmunds Būmanis atgriezties

P.Sukatnieka selekcijas šķirne. Sevišķi spēcīga auguma vīnoga. Agra (ienākas 95-100dienās), universāla ražīga šķirne. Viena no retajām šķirnēm ar pašneauglīgiem ziediem, tāpēc blakus vai tuvumā jāstāda „Zilga”, „Supaga” vai kāds cits P.Sukatnieka hibrīds: laba apputeksnētāja ir arī „Skujiņa-675”. Audzējama arī pie špaleras. Slodze uz krumu 40–50 pumpuri.

Piemērota audzēšanai pie sienas, bet labi padodas arī dārzā pie špaleras pietiekoši saulainās vietās.

Ķekars neliels, labas apputeksnēšanas gadījumā vidējs, cilindriski konisks, viegli blīvs, kāts sarkans. Ķekara vidējais svars  100-150 g  vai nedaudz vairāk.

Ogas palielas (mаsa 4,5-5,0), brūngani sarkanas, apaļas; mīkstums sulīgi gaļīgs; garša harmoniska ar Vitis labruska piemītošo aromātu, patīkami salda, satur  16,5-20% cukuru, 4,0–4,5% skābju. Pēc savām deserta īpašībām tiek augsti vērtēta. Labvēlīgās vasarās ienākas augusta pēdējā dekādē vai septembra sākumā atkarībā no vietas dārzā.

Ātra un laba viengadīgo dzinumu nobriešana.  Rudenī apgriež, atstājot 3-4 pumpurus.  

Izturība pret mildiju un oidiju augsta. Jūtīga pret pelēko puvi. Jālieto trihodermīns no pavasara gan augsnei, gan krūmam.

Ziemcietība: laba (–25...–30°C. Tomēr šķirne labāk padodas, ogas labāk krāsojas, ja tā aug pie dienvidu sienas. Nepieciešama viegli skāba augsne.Guna