Kādu vīnogu izvēlēties
Man bieži tiek jautāts: kuras ir vislabākās šķirnes? Uz šo jautājumu viennozīmīgi neviens vīnkopis nevar atbildēt. Katrai šķirnei, hibrīdam ir gan stiprās, gan vājās vietas. Nu nevar atrast tādu šķirni, kas būtu agra, salda, salcietīga, izturīga pret slimībām un ar kuru nekas nav jādara. Tomēr vīnoga ir dienvidu augs...
Augsnes gatavošana jaunajiem stādiem
Jaunos vīnogu stādus izstāda jūnija sākumā. Vīnoga ir dienvidu kultūra. Vietējo un ziemeļu selekciju vīnogu veģetācija sākās tad,  kad augsne 20 cm dziļumā iesilusi līdz +10 – +11ºC. Dienvidu šķirnēm augsnei šajā dziļumā jāiesilst līdz +15ºC. Arī stādiem, visiem, ir nepieciešama  temperatūra +15º – +20ºC
Darbi aprīli vīnogu dārzā
Šoziem (no 2013. uz 2014.) vīnkoki ir pārziemojuši labi, arī tie vīnkoki kurus nebiju nolaidis zemē. Aprīļa vidū varēs celt augšā un izsiet uz špaleras. Pēc ziemas seguma noņemšanas, ļauju nedaudz zariem apžūt un kailos zarus nomigloju ar dzelzs vitriolu, tad uzsedzu dažas skujas uz pagājušā gada rudenī atstātajiem dzinumiem.
Vīnogu kopšana vasarā – zaļās operācijas     
Vīnoga visumā ir īsās dienas augs. Mūsu platuma grādos tā veģetē kamēr ir gaisma. Varu apgalvot, ka pie mums tā prasa lielāku kopšanu kā dienvidos. Kāpēc vīnoga jākopj? Lai tā labi un kvalitatīvi attīstītos, lai būtu regulāras un kvalitatīvas ražas.
Rudens darbi vīnogu dārzā
Pēc kailsala ziemas un visai sarežģītajiem šī pavasara un vasaras apstākļiem esam sagaidījuši rudeni. Šajā rakstā mēģināšu īsumā pārrunāt jautājumus par vīnogu apgriešanu un ieziemošanu.
© 2021 Edmunds Būmanis
mājas lapu  izstrādāja individi.lv